LOLA barátnőm oldala a Tuti Gimi gyönyörű és vad Brooke Daviseként megismert tehetséges színésznővel, Sophia Bush-al foglalkozik. Ha te is szereted az OTH üdvöskéjét látogasd meg Lola oldalát, ahol nemcsak friss infók, hanem extrák, rengeteg LETÖLTÉS és jó társaság várnak rád! Légy te is a csapat része!
Ha az készül megölni téged, akit szeretsz, nincs választási lehetőséged. Hogy is menekülhetnél el, hogyan is küzdhetnél az életedért, amikor ezzel fájdalmat okoznál ennek a szeretett személynek? Ha nem maradt más, csak az életed, amit neki adhatsz, hogyan is tagadhatnád ezt meg tőle? Ha igazán szereted? Amikor Bella Swan ráébred, hogy visszavonhatatlanul beleszeretett egy vámpírba, az élet hirtelen veszedelmesen izgalmas lesz számára: tündérmese és rémálom keveréke. Mivel érzései két irányba rángatják: - szenvedélyesen szerelmes Edward Cullenbe, ugyanakkor mély barátság fűzi Jacob Blakchez, a vérfarkashoz -, viharos, küzdelmekkel és lemondásokkal teli évet tudhat maga mögött, míg végre eljut a végső fordulópontig. Rövid időn belül döntenie kell: a halhatatlanok sötét, de csábító világát választja-e, vagy a teljes emberi életet? Márpedig ez a döntés lesz az a hajszál, amelyen két törzs élete is múlik. Most, hogy Bella meghozta a döntést, megdöbbentő, váratlan események sorát indítja el vele, amelyeknek felmérhetetlen, megsemmisítő következményei is lehetnek. Lehetséges, hogy most, amikor Bella élete szövetének különböző szálai - amelyeket először az Alkonyatban követhettünk, majd az Újholdban és a Napfogyatkozásban kísérhettük figyelemmel szétbomlásukat és elszakadásukat -, úgy tűnik, készek újra egyesülni, éppen most fognak megsemmisülni... végleg? Az Alkonyat-saga legújabb döbbenetes, türelmetlenül várt kötetében, a Hajnalhasadásban végre fény derül ennek a lenyűgöző romantikus történetnek, amely olvasók millióit bűvölte el, minden titkára és rejtélyére.
KAMPÁNY
Az oldal Lola és Wolflady segítségével lopás elleni kampányt szervez, azért, hogy megakadályozzuk, hogy a nehezen elkészített, lefordított munkáinkat egy kattintással lemásolják. EZ A KAMPÁNY MÁS MINT A TÖBBI, nem csak egy tábla kirakását jelenti, hanem a tagok oldalának figyelemmelkövetését is jelenti, és értesít a lopásgyanuról. Bővebb információkért katt a képre!
Tulajdonos: Bella
Kapcsolat: email
Szerkesztő: Bella és Alice
Nyitás:2009.06.29
Design: Bella
Program: PS-CS5, PSP,
Felbontás: 1024x768
Böngésző: Mozzila!!!!
Host: gportal
Álomfogó
Álomfogó készítéséhez itt egy videó.
Leírás, és jellemzés lejebb található.
Álomfogó
Más néven: álomcsapda (ojibwe nyelven: asabikeshiinh vagy bawaajige nagwaagan). Az indián kultúrában az álomfogó egy kézzel készült tárgy, aminek alapját egy fűzfából készült karika adja, melyre laza hálót szőnek. Ezt díszítik személyes illetve szentelt kiegészítőkkel, például madártollakkal vagy gyöngyökkel.
Eredet és legenda
Az álomfogó hagyománya az Ojibwa törzsből származik, később a Cseroki és a Kiowa törzsre volt igen jellemző a készítése. Azonban az 1960-as 70-es évek pánindián mozgalma során az amerikai őslakosok többi népcsoportja is átvette ezt a szokást. Így lett ez a különböző indián törzsek egységének szimbóluma.
A hagyomány szerint egy kisebb kör vagy könnycsepp alakú keret körül állati ínból vagy vékony fonalból hálót készítenek. Az álomfogót az ágy fölé akasztják, mintegy bűbájként használva, hogy megvédjék gyermekeiket a rémálmoktól. A fűzfából és inakból készült álomfogó nem él örökké, éppen kiszáradásával jelzi, hogy a gyermek átlépett a felnőttkorba. Az indiánok hisznek benne, hogy az álomfogó kiszűri az álmokat: „A jó álmok átjutnak a nyíláson, a rossz álmok viszont csapdába esnek a hálóban, s elvésznek a hajnal fényében.” Terri J. Andrews, World & I c. magazin, Nov. 1998. 204. old. Legend of the Dream Catcher Népszerűsége
Amint az álomfogó hagyománya elterjedt az ojibwa törzsön kívül is, népszerűsége egyre csak nőtt a pánindián közösségek körében, s ma néhány New Age csoport készíti illetve árulja a manapság már csak dísztárgyként használt „álomszűrőt”. Philip Jenkins, a Pennsylvania State Universtity professzora szerint a legtöbb őslakos úgy véli, ez egy nemkívánatos formája a kultúra kisajátításának.
Feladata:
Az álomfogó vagy álomcsapda kiváló példája annak, hogyan hatja át az indiánok láthatatlan hitvilága anyagi világukat. Az álomfogó ugyanis egy olyan tárgy, mely az emberek (általában a gyermekek) rossz álmainak foglyul ejtésére szolgál.
Hitük szerint a jó álmok akadálytalanul áthaladhatnak az ágy fölé helyezett álomfogó keretbe szőtt, tollakkal díszített hálójának szálain, a rossz álmok viszont fennakadnak azon, és a hajnal első napsugarai szertefoszlatják azokat.
Elkészítés:
Hozzávalók: drót ruhafogas, vékony drót, vörös és fekete pamutanyag, sárga és türkiz gyapjúfonál (vastag), befőttesgumi
Dekoráció: gyöngyök, tollak, tükördarabkák
Eszközök: fogó, olló, ceruza, nagy lyukú varrótű
A drótból formáljunk egy 25 cm átmérőjű kört, a végeit hajtsuk vissza egymásba.
- Vágjunk egy-egy 4cm x 3,5 m hosszú csíkot a fekete és a vörös anyagból. Vágjunk le egy méternyit. A hosszabbik fekete darabbal kezdjük el betekerni a karika egyik felét. Fentről lefelé haladjunk, s miután félig elértünk, visszafele is be tudjuk tekerni, dupla réteget alakítva ki. Kössük össze a végeit, de ne vágjuk le a fölösleget. Ismételjük meg ugyanezt a pirossal is, de ezúttal lentről felfelé haladva.
- Osszuk fel a kört négy egyenlő részre, jelöljük is be. Tekerjünk fel 9m-nyi fonalat egy kis gombolyagba, befőttesgumival stabilizáljuk.
- Kezdődhet a háló szövése. Balról jobbra haladjunk, elölről hátulra bújtatgatva lazán tekerjük körbe a karikát a képen látható módon, minden negyedben négyszer. A második körtől a már meglévő hurkokba fűzzük a fonalat. Amikor mar kis hely van, a fonalat a tűbe fűzve vezethetjük könnyen tovább. Addig dolgozzunk így, míg a kör majdnem bezárul. Vigyázzunk, hogy a háló mindvégig feszesen álljon. A középső luknak kb. 4 cm átmérőjűnek kell lennie. Amikor ide elértünk, kössük el a fonal végét.
- Az egy méteres, maradék pamutcsíkokat vágjuk ketté. Egyet-egyet hajtsunk félbe, az egyik végüket kicsit hosszabbra hagyva. Hurkoljuk őket a karika aljnak jobb és bal felére. Fűzzünk rájuk gyöngyöket. A végüktől 3-4 cm-re kötözzük fel a tollakat, majd, hogy a végeik ne látszanak, kössünk oda csomót.
- Vágjunk egy 40 cm-s csíkot a piros textilből. Hajtsuk felbe, s a hajtásba helyezzünk egy tükördarabkát. Szorosan kössük el, hogy a tükör a helyén maradjon. A tükröt elöl tartva hurkoljuk a csíkot az álomfogó közepének aljára azzal a technikával, amellyel a hálót is szőttük. A végeket hagyjuk lazán elöl, a tükör alatt elkötve rögzítsük. A végekre kössünk tollakat, tarkítsuk egy kis sárga és türkiz fonallal.
- Az akasztó kialakításához vágjunk egy 30 cm-es fekete csíkot, s az előzőekhez hasonló módon rögzítsük az álomfogó tetejéhez. Fűzzünk rá egy gyöngyöt, a két véget kössük össze, s már kész is.
A hagyomány úgy tartja, hogy az álomfogónak nagyobb az ereje, ha ajándékba készül. Tegyük valamivel meg személyesebbé ajándékunkat. Szép álmokat!